RPG Småland-Ölands distrikt

DISTRIKTET

Organisationsnummer: 826001-4389
Postgironummer: 450 32 56-2
Swish: 123 265 6353

DISTRIKTSSTYRELSEN

Ordförande:
Anders Bengtsson
Radhusgatan 12
333 30 Smålandsstenar
072-717 49 00
anb@telia.com

Vice ordförande och vice sekreterare:
Kjell Skepö
Myragatan 6
331 51 Värnamo
0370-69 13 32
073-035 94 00
kjell.skepo@telia.com

Sekreterare och ansvarig hemsida:
Lisbeth Johnson
Ljungbergsgatan 18 B
575 39 Eksjö
073-023 51 39
lisbeth.johnson@outlook.com

Kassör:
Egon Hult
Mariebogatan 29
554 39 Jönköping
036-16 88 68
076-201 28 75
hultegon@gmail.com

Övriga ledamöter:
Harrieth Andersson
Lasarettsgatan 1 A
574 32 Vetlanda
0383-303 14
070-262 11 33
harrieth.andersson@outlook.com

Roland Eckerby
Hagagatan 8
566 32 Habo
070-334 16 39
roland.eckerby@pingst.se

Sven Holmquist
Ekstigen 63
574 50 Ekenässjön
0383-344 20
070-620 42 99
sven.h@live.se

Boppe Perhamn
Adelgatan 3
382 32 Nybro
070-534 22 54
boppe.perhamn@gmail.com

Lennarth Runesson
Vitavallsvägen 17
393 63 Kalmar
0480-47 39 92
070-538 97 40
l.runesson@netatonce.net

Börje Skagerö
Kungsängstorget 2
554 62 Jönköping
036-19 09 41
070-720 48 07
borje.skagero@hotmail.se

Inga-Lill Väring
Hagadalsvägen 5 A
352 46 Växjö
070-359 58 21
ilwa4706@gmail.com

Iréne Wilhelmsson
Viktoriagatan 14 F
56730 Vaggeryd
073-500-61 43
iwilhelmsson@gmail.com

Kerstin Åverling
Besvärsgatan 8
572 30 Oskarshamn
0491-150 11
070-368 50 11
kerstin@averling.se

Arbetsutskott:
Anders Bengtsson
Egon Hult
Kjell Skepö

ÖVRIGA FUNKTIONER

Revisorer:
Billy Petersson, Bertil Timarson

Valberedning:
Curt Karlsson (ordförande) 070-677 20 61 curt.karlsson.june@folkbildning.net
Barbro Gustafson 072-961 87 50
Roland Nelsson 070-371 43 52

Reseutskott:
Harriet Andersson (sammankallande), Sören Andersson, Ann-Louise Berg, Anders Lindgren

Planeringskommitté för distriktsstämma och höstmöte:
Kjell Skepö (sammankallande), Boppe Perhamn, Iréne Wilhelmsson, Kerstin Åverling

Referenter hemsida och press:
Sven Holmqvist, Boppe Perhamn

Pensionärsrådet F-län:
Marie-Louise Stålbark, ersättare Gunnel Tovhult

Pensionärsrådet H-län:
Kerstin Åverling, ersättare Lennarth Runesson